alexametrics

فروشگاه تجهیزات صوتی

شنبه ۱۳ خرداد 06:37
3

YAMAHA

تاریخچه یک برند!

در سال 1898 یعنی یک سال پس از تاسیس شرکت نیپون گاکی (جد یاماها امروزی) این شرکت تصمیم گرفت به عنوان نماد از یک دیاپازون (Tuning Fork) که آنرا ققنوسی به منقار گرفته است، استفاده کند. بعدها کم کم این ققنوس چینی از لوگوی یاماها کنار رفت و تنها دیاپازون سمبل این شرکت باقی ماند. 

همانطور که در طول زمان بسیاری از چیزها دستخوش تغییر می شوند، لوگوی یاماها هم از این قاعده مستثنی نبوده و مالکان این کمپانی بارها لوگوی خود را تغییر داده اند. ولی از سال 1916 همیشه از سه دیاپازون نعلی شکل در درون دایره ای به عنوان لوگوی اصلی استفاده کرده اند. که دایره تداعی کننده جهانی بودن این برند است.


... ولی حالا چرا سه دیاپازون! یاماها اعتقاد دارد ملودی، هارمونی و ریتم سه رکن اصلی در موسیقی اند و چون فعالیت اصلی این کمپانی حول محور تجهیزات صدابرداری و آلات موسیقی می گردد. این لوگو برای مخاطبان بسیار پر معنا است. همچنین در حوزه صنعت، یاماها! سه عنصر اصلی: فن آوری، تولید و فروش را نماد یک کمپانی پویا می داند.

نکته جالب! در سال 1955 که یاماها موتور فعالیت خود را در زیر مجموعه یاماها به عنوان تولید کننده محصولات موتوری آغاز کرد. کمپانی برای این خواهر کوچکتر رنگ قرمز را برای لوگو در نظر گرفت. البته با تفاوت هائی بسیار جزئی که به چشم هر بیننده ای نمی آید.

1) مرکز حرف M در لوگوی یاماها موتور تا پائین سطر ادامه دارد. 2)  انتهای دیاپازون ها نیز دایره را در یاماها موتور قطع کرده اند. 
نمايش 1 تا 24 از 445 (19 صفحه)

ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 19

تمامی حقوق محفوظ می باشد