alexametrics

فروشگاه تجهیزات صوتی

سه شنبه ۱۱ مهر 12:00
2

اهمیت می دی کیبوردها در آهنگسازی با کامپیوتر

می دی کیبوردها ابزاری هستند برای آهنگسازی، پس نباید آنها را با پیانوهای دیجیتال و یا سینتی سایزرها اشتباه گرفت. چرا که اصلا می دی کیبوردها از خود صدائی ندارند و باید حتما به یک سیستم کامپیوتری و یا کارت صدا متصل شوند. تا بتوانند از بانک صدای موجود در هارد سیستم استفاده کنند.

در اینجا بطور مختصر به این مساله می پردازیم که چرا تا به این حد می دی کیبوردها برای آهنگسازی مهم هستند. همانطور که مستحضر هستید با ابزارهائی که نرم افزارهای کامپیوتری در اختیار آهنگساز قرار می دهند می توان تمام مراحل تولید یک اثر را به صورت کامپیوتری انجام داد. و آهنگساز چنانچه مسلط به نرم افزارهای ساخت موزیک باشد می تواند آنچه را که تخیل می کند بسازد! ولی در اینجا اشکالی وجود دارد و آن اینست که که کامپیوتر بدون کوچکترین خطائی و کاملا مرتب مراحل کار را به پایان می رساند. بطوریکه در اجراهای انسانی همیشه مقدار ناچیزی خطا وجود دارد که این امر خود باعث زیباتر شدن آثار می شود. برای درک این مطلب کافیست به تفاوت یک پارک مهندسی شده در یک شهر و یک جنگل طبیعی نظری بیاندازید. تا تفاوت در تربیت درختان را ببینید. قطعا برای شما طبیعت بکر جذابیت بیشتری دارد تا یک پارک شهری چراکه در همه جنگل ها  یک نظم کلی حاکم است که باعث چشمنوازی بیشتر آنها می شود.

حالا با این مثال تاثیر می دی کیبورد بیشتر نمایان می شود. چراکه وقتی تمام نت ها بدون هیچ سازی و فقط با نت نویسی و ابزار نوشتاری در کامپیوتر خلق شوند مانند آن پارکی هستند که همه درختان در آن کاملا در یکسان و با یک فاصله معین کاشته شده اند. به همین شکل کامپیوتر قادر است هر ثانیه را به هزار قسمت دقیق تقسیم کند و هر نت را دقیقِ دقیق سر ضرب خودش اجرا کند. که این امر حتی برای چیره دست ترین نوازندگان دنیا غیر ممکن است.

به همین دلیل توصیه می شود در زمان آهنگسازی با کامپیوتر حتی اگر ساز تخصصی تان پیانو نیست از می دی کیبورد استفاده کنید چونکه باعث می شود اجرایتان حس انسانی داشته باشد.ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 19

تمامی حقوق محفوظ می باشد