alexametrics

فروشگاه تجهیزات صوتی

شنبه ۱۳ خرداد 11:53
3

SENNHEISER - EW 112P G4 میکروفون HF

 • تولیدکننده: SENNHEISER
 • کشور سازنده: رومانی، طراحی آلمان
 • مدل: EW 112P G4
 • 24,500,000 تومان


میکروفون یقه ای بیسیم (هاش-اف) SENNHEISER مدل  EW 112P G4

   امروزه کاربرد میکروفون های یقه ای بیسیم که دارای گیرنده های  قابل حملِ باتری خور هستند بسیار بیشتر از گذشته شده است. چرا که ساختِ پروژه های ویدیوئی درحوزه های گوناگون بسیار بسیار بیشتر از گذشته شده است. به طوری که دیگر فقط کاربرد این میکروفون ها در سینما و تلویزیون نیست بلکه کاربری های جدیدی برای این میکروفون های به اصطلاح هاش اف تعریف شده است.
مثلا از میکروفون های بیسیم یقه ای به وفور در ساخت ویدئوهای آموزشی استفاده می کنند و یا بسیاری از
کاربران اینستاگرام برای تولید فیلم هایی که در  اینستاگرام برای جذب فالوئر می سازند، از این میکروفون ها برای ضبط صدای ویدئوهایشان استفاده می کنند.

*** اگر مایل هستید برای مقایسه G4 و G3 بیشتر بدانید، به پایین همین صفحه مراجعه کنید.***
  

توضیح اینکه، شاید واژه رایج هاش اف برای این مجموعه از میکروفون ها نام درستی نباشد. ولی کاملا در بین صدابردارن مصطلح شده و به آسانی هم نمی توان آنرا تغییر داد. تاریخچه این نام در ایران باز می گردد به حضور اولیه این نوع میکروفون ها در استودیوهای صدا و سیما که بر گرفته شده از یک مدل محبوب از یک کمپانی انگلیسی بود.

 در سیستم HF (گیرنده و فرستنده سیگنال ها هر دو قابل حمل می باشند که در آن امکان جابجائی برای سوژه و فیلمبردار فراهم می شود) انرژی مورد نیاز فرستنده و گیرنده را باتری ها تامین می کنند و برای راه اندازی آنها نیازی به برق شهری نیست. به همین دلیل در هر کجا و در هر زمان می توان از آنها استفاده کرد.
 


مشخصات و ویژکی های EW 112P G4 :

Rugged all-in-one wireless system with high flexibility
for broadcast quality sound
Excellent sound and construction quality
Easy to use and fast setup time
Powerful and reliable wireless transmission
Range: up to 100 meters / 330 feet
Up to 8 hours of operation time


نکته بسیار مهم: توجه داشته باشید، پکیج های مختلفی از سنهایزر  EW 112P G4 در بازار وجود دارد که البته همگی اصل هستند و ظاهر کاملا یکسانی دارند.
مانند:
 • پکیج های آلمانی (در واقع پکیج های ساخت /طراحی آلمان پکیج های اصلی هستند) 
 • پکیج سفارش آمریکا (طراحی آلمان/ساخت آمریکا) ولی پهنای باند مدل آلمانی به مراتب بهتر و بی دردسر تر از پکیج آمریکائی است و به همین دلیل کمی هم گرانتر است.
 • پکیج سنگاپور
**متاسفانه جدیدا مدل تقلبی و های-کپی این  میکروفون ها هم به بازار آمده است. که به هیچ عنوان تحت نظارت سنهایزر تولید نمی شود.**
*متاسفانه بسیاری از کاربران از این موارد بی اطلاع هستند و در هنگام خرید و مقایسه فقط به قیمت ها توجه می کنند.*

اقلام موجود در این سِت در هنگام خرید:
نکته: توجه داشته باشید در اقلامی که در زیر ملاحظه می کنید 2 مدل میکروفون یقه ای معرفی شده است. که یکی از آنها فقط در ست های 112 موجود هست و دیگری در ست های 122
   
  EK 100 G4 camera receiver
  SK 100 G4 bodypack transmitter
   ME 2 clip-on microphone ***ew 112 P variants only
  ME 4 clip-on microphone ***ew 122 P variants only
  4AA batteries
  CA 2 camera adapter
  CL 1 3.5 mm jack cable
  CL 100 XLR to 3.5 mm jack adapter cable


   
  حرف آخر
     بسیاری از دوستان این سئوال برایشان مطرح است. که آیا میکروفن های HF سونی بهتر هستند یا سنهایزر که باید به عرضشان برسانم میکروفن های HF این دو کمپانی سرشناس  تفاوت خیلی زیادی باهم ندارند و هر دو بسیار باکیفیت و قابل اعتماد هستند. ولی اصولا حرفه ای ها و سینما گران ترجیح می دهند از سنهایزر استفاده کنند شاید هم فقط به رسم عادت، ولی سونی هم بدلیل محبوبیت و شهرتی که در بین عامه مردم دارد سبب شده تازه کارها و یا کاربران غیر حرفه ای آن را انتخاب کنند.

  نکته: به اطلاع آن دسته از کاربران عزیزی که مایلند تفاوت بین ew112 و ew122 را بدانند می رسانیم. که تنها تفاوت این دو ست در الگوی دریافت کپسول آنها می باشد. کپسول 112 به صورت همه جهته بوده و به همین دلیل در بسیاری از موارد فقط از همین مدل استفاده می شود. مثلا در سینما، صدا و سیما، برنامه های زنده و ...  ولی الگوی دریافت 122 کاردیوئید بوده و فقط برای صدابرداری از سوژه های ثابت مانند سازها استفاده می شود. چراکه به محض حرکت و دور شدن منبع صدا از مقابل کپسول صدا تضعیف می شود. پس هنگام انتخاب هر کدام از این ست ها به موارد ذکر شده توجه داشته باشید.

     اگر مایل هستید برای مقایسه G4 و G3 بیشتر بدانید، این بخش را مطالعه کنید.

        قطعا کمپانی سنهایزر مشاورانی زبده دارد، که به او یادآوری کنند، محصولی را که مشتری خوب و بی دردسر می خرد تغییرنده!!! پس چرا این کمپانی ست های دیجیتال  G4 را جایگزین G3 کرد؟

  به هوشمندی سنهایزر شک نکنید! چرا که در دنیایِ امروزِ تکنولوژی اگر لحظه ای از نوآوری باز بمانی کل قافیه را در چشم برهم زدنی می بازی. این قاعده با هیچ شرکتی شوخی ندارد حتی غولِ صدا سنهایزر!!! بسیار بودند شرکت هائی که این روند را جدی نگرفتند و کمتر از چند ماه فروپاشیدند. نمونه هائی همچون نوکیا، پولایرود و ...

  بهتر است از بحث اصلی که مقایسه میکروفون های یقه ای بی سیم EW 112P G3  و EW 112P G4 است دورنشویم. نکته اینجاست که واقعا ساختار پایه و تکنولوژی اصلی در این دو مدل اصلا فرقی باهم ندارند. بلکه G4 فقط نمونه بهینه سازی شده نسل گذشته خود است. و سعی شده در آن  قدرت سیگنال های ارسالی بهبود پیدا کند و ضریب امنیت بیشتر شود. و کاربر بتواند تا شعاع 100 متر مربعی بی دغدغه کارکند. 

  از امکانات قابل ملاحظه ای که به G4 افزوده شده می توان به اپلیکیشن تخصصی آن اشاره کرد. که به راحتی و به صورت رایگان از اپ استور و گوگل پلی قابل دانلود است. و پس ازنصب بر روی گوشی می توان تغییراتی را به صورت وایرلس ازروی موبایل بر سیستم اعمال کرد. 

  یکی دیگراز تغییراتی که به سرعت به چشم کاربران می آید تغییر رنگ نور پس زمینه آن از زرد به آبی است.


  G3G4
  THD<0.9THD<0.9
  سیگنال به نویز: 110dbAسیگنال به نویز: 110dbA
  عمر باتری در زمان استفاده: 8 ساعتعمر باتری در زمان استفاده: 8 ساعت
  Max. 1680 Receiving Frequencies
  Max. 1680 Receiving Frequencies
  Compander: Sennheiser HDX
  Compander: Sennheiser HDX
  وزن فرستنده و گیرنده با باتری هر کدام 160 گرموزن فرستنده و گیرنده با باتری هر کدام 160 گرم
  پهنای باند:42Mhz
  پهنای باند:42Mhz
  82x64x24 mm
  82x64x24 mm


  ولی اینکه چرا بسیاری ازدوستان اصرار به تعریف از G3 دارند و فقط آنرا به دیگران توصیه می کنند. هیچ موردی نیست جز اینکه فقط به فکر منفعت خودشان هستند. این افراد بیشترکسانی هستند که در حوزه اجاره تجهیزات فعالیت می کنند. و چنانچه کاربران آگاه شوند که G4 به هردلیلی بهتر G3 است.(که در واقع فرق چندانی با هم ندارند.) آنگاه تقاضای G4 برای آفیش بسیار بیشتر از گذشته می شود و دفاتر اجاره می بایستی به سرعت G4 را جایگزین G3 کنند. که این امر مستلزم هزینه بسیار بالائی است. پس این دوستان سعی می کنند تا آنجا که ممکن است در برابر این تغییر اجباری مقاومت کنند.

  دومین دسته فروشندگان غیر رسمی و یا آوردگان کالا هستند. این افراد چونکه G3 را به دلیل توقف تولید ارزانتر از G4 در آنسوی مرزها می خرند. پس به سودشان است که مدل قدیمی تر را تبلیغ کنند.

  و آخرین دسته کسانی هستند که در زمان نوسان ارز یا به قول خودمان زمان ارزانی تعداد زیادی G3 را خریده اند و انبار کرده اند. غافل از اینکه ممکن است نسل جدید به بازار بیاید و حالا با هر ترفندی می خواهند مشتری را مجاب کنند که مدل قدیمی بهتر از جدیدتر هست. اگر شما باور دارید که سنهایزر برجسته ترین کمپانی سازنده میکروفون در دنیاست که در واقع چنین نیز هست. پس اعتماد داشته باشید که پسرفت نمی کند. همانطور که مرسدس بنز مدل های جدیدش را قطعا بهتر از گذشته می سازد. اینست خصلت صنعت آلمانی!!!  G4 نامزد دریافت بالاترین جایزه تکنولوژیِ سال 2019

  مشخصات باتری
  عمر باتری 8 ساعت
  مشخصات فنی
  ابعاد کپسول "1/8
  حداکثر توان دریافت 130db
  سیگنال به نویز 110db
  منبع تغذیه برق 2xAA Batteries
  نوع میکروفون کندانسور
  الگوی دریافت Omni
  پاسخ فرکانسی 25Hz...18kHz

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
      بد           خوب


  کالاهای مشابه

  کالاهای مرتبط

  SEDABAZAR - HeadMic هدمیک

  SEDABAZAR - HeadMic هدمیک

  1,500,000 تومان

  ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 19

  تمامی حقوق محفوظ می باشد