فروشگاه تجهیزات صوتی

هر آنچه می بایست در زمان خرید اینترنتی اسپیکر مانیتورینگ های جنلک بدانید

 حتما شما هم در زمان خرید اسپیکرهای GENELEC با موارد سوال برانگیزی مواجه شده‌اید. و ملاحظه کرده‌اید که مثلا از یک مدل چندین نسخه وجود دارد! و حالا می خواهید تفاوت بین این مدل‌ها را بدانید. پس ما اینجا هستیم تا تمام این موارد را برایتان موبه‌مو شرح دهیم.

genelec8000Series

اسپیکر مانیتورهای جنلک سری 8000 همگی اسپیکر میکس هستند

اولین نکته که می‌بایست قبل از هرچیز در مورد اسپیکرهای سری 8000 بدانید، اینست که این اسپیکرها، همگی اسپیکرمانیتورهای میکس هستند. و باید از آنها در استودیوهای صدابرداری برای  انجام میکس آثار موسیقی و سینمائی استفاده شود.
دومین نکته اینست که بر روی تک‌تک اسپیکرهای GENELEC یک عدد چهار رقمی درج شده‌است. که دو رقم اول بیانگر سری ساخت آنهاست، که پیش‌تر در مورد آن توضیح دادیم. به عنوان مثال سری 8000 اسپیکرهای میکس هستند و سری 6000 اسپیکرهای های-فای و سری 4000 اسپیکرهای نصبی برای محیط کافه، باشگاه، مرکز خرید و ...
دو رقم دوم بیانگــر ابعاد ووفر اسپیکر را مشخص می‌کنند. مثلا 8010 اسپیکر مانیتوریست با ووفر 3 اینچی و یا 8040 اسپیکریست با ووفر 6.5 اینچی!! 

سری جدید اسپیکرهای جنلک به صورت خودکار استندبای می شوند

سومین نکته در واقع اولین حرفی است که بعد از اعداد نوشته می‌شود، و بیانگر نسخه آن مدل می‌باشد. این حروف لاتین که از A شروع شده‌اند، نسخه و جِـنِریشن آن مدل را دقیقا مشخص می‌کند. و هرگاه GENELEC آبشن جدیدی اضافه کند و یا تغییری قابل اعتنا را در آن مدل لحاظ کند. آنگاه نسخه آن مدل را از A به B و یا از B به C تغییر می‌دهد.

به عنوان مثال وقتی در مدل 8040 فن‌آوری استندبای را به‌کاربرد و از سیستم حساسیت به سیگنال استفاده کرد. نسخه آنرا از A به B تغییرداد. یعنی در نسخه جدید 8040B که بعد از سال 2014 به بازار آمد. اگر برای مدتی معین هیچ سیگنالی به اسپیکر نرسد، اسپیکر خودبه‌خود روی حالت آماده به‌کار و مصرف کمتر انرژی می‌رود.

چهارمین نکته در مورد حرف و یا حروف لاتین انتهائی است، که بعد از جِنِــریشن می‌آیند. این حروف بیانگر رنگ اسپیکر است. به عنوان مثال RAW نشانگر رنگ نقره‌ای براق است و به این شکل نوشته می‌شود 8040BRAW و یا PM که نشانگر رنگ متالیک خاکستری تیـره است و به این شکل 8040APM و یا 8040BPM نوشته می‌شود.


برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان صدابازار تماس بگیرید.

genelec-8000-Series

**************

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 19

تمامی حقوق محفوظ می باشد

طراحی سایت نونگار پردازش