فروشگاه تجهیزات صوتی

ویدیوئی

همه آن چیزهایی را که برای تولید یک برنامه فاخر تلویزیونی و یا ساخت یک کلیپ ویدیویی زیبا نیاز دارید را در سایت صدابازار و در این بخش بجویید.

برای ساخت و تولیدات همه برنامه های تلویزیونی و یا ضبط و پخش اجراهای زنده و یا مسابقات ورزشی شما علاوه بر داشتن دوربین های باکیفیت بالا و سوییچرهای تصویر آنچنانی نیاز به ابزار مهم دیگری همچون: اینترکام، ریپیتر، میکسر صدا، امبدر، فرمت کانورتور، تالی باکس و خیلی چیزهای دیگر از این دست دارید. تا در نهایت کارتان خوب و مثال زدنی از آب در آید.


عملکرد اینترکام و تالی در زمان ساخت برنامه های زنده تلویزیونی و استودیویی

اینترکام ها پل های ارتباطی هستند بین کارگردان و فیلمبردارانش که همه این افراد می توانند به صورت دوطرفه باهم گفتگو داشته باشند و کارگردان به راحتی بتواند  فرامین خود را برای اجرا به گوش هر یک از فیلمبردارانش برساند.

شاید برایتان سوال باشد که چطور مجریان و یا میهمانان یک برنامه تلویزیونی متوجه می شوند که باید به کدام دوربین نگاه کنند و یا در مقابل کدام دوربین باید صحبت کنند. جالب است بدانید وظیفه اینکار بر عهده تالی باکس و چراغ های تالی است.

در زیر تمام دوربین های فیلمبرداری چراغ هایی قرار دارد به نام چراغ تالی که مجریان می بایست به آنها توجه کامل داشته باشند و همچون چراغ های راهنمایی و رانندگی رنگ آنها قابل عوض شدن و یا چشمک زدن است. پس هر دوربینی که چراغ آن سبز بود بدین معناست که آن دوربین روی Air است و مجری موظف است با آن صحبت کند و کار خود را انجام دهد و هرگاه شروع به چشمک زدن کرد بدین معناست که کارگردان قصد عوض کردن دوربین را دارد و مجری می بایست خود را آماده کند که پس از قرمز شدن چراغ به سمت دوربین بعدی که چراغ سبز دارد تغییر جهت دهد!


کاربرد ریپیترها در مراحل تصویربرداری و انتقال تصویر

در انتقال صدا و تصویر در مسیرهای طولانی حداقل در مسافت های از 50 متر به بالا شما بدون تردید با افت کیفیت مواجه خواهید شد پس برای جبران چنین ضعفی شما حتما" نیاز به استفاده از ریپیترها پیدا می کنید تا جبران افت کیفیت وارده شده بر سیگنال ها را که بر اثر متراژ بالا به وجود می آید برطرف کنید.

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 19

تمامی حقوق محفوظ می باشد

طراحی سایت نونگار پردازش