alexametrics

فروشگاه تجهیزات صوتی

سه شنبه ۰۵ بهمن 05:25
سنجش رضایتمندی

میکروفون ها چگونه کار می کنند؟

میکروفون ها چگونه کار می کنند؟

در این مطلب قصد داریم به این امر که میکروفون ها چگونه کار می کنند و همچنین به معرفی اجمالی انواع میکروفون ها بپردازیم.پس با ما همراه باشید.


سازوکار میکروفون ها

میکروفون ها نوعی مبدل هستند - وسیله ای که انرژی را از شکلی به شکل دیگر تبدیل می کند. میکروفون ها انرژی صوتی (امواج صوتی) را به انرژی الکتریکی (سیگنال صوتی) تبدیل می کنند.

انواع مختلف میکروفون، روش های مختلفی برای تبدیل انرژی دارند اما همه آنها در یک امر مشترک هستند و آن داشتن دیافراگم است. دیافراگم یک قطعه نازک از مواد (مانند کاغذ، پلاستیک یا آلومینیوم) است که در اثر برخورد امواج صوتی به لرزش در می آید. در یک میکروفون دستی معمولی، دیافراگم در سر میکروفون قرار دارد.هنگامی که دیافراگم می لرزد، باعث لرزش سایر اجزای میکروفون می شود. این ارتعاشات به یک جریان الکتریکی تبدیل می شود که آن جریان الکتریکی به سیگنال صوتی مبدل می شود.اما اجازه دهید برای فهم درست این مطلب که میکروفون چگونه کار می کند به معرفی انواع میکروفون ها به طور کلی بپردازیم.


میکروفون شات گان

میکروفون یو اس بی

میکروفون استودیو

انواع میکروفون ها

انواع مختلفی از میکروفون ها رایج هستند. تفاوت آن میکروفون ها  را می توان به دو بخش تقسیم کرد اما پیش از آنکه به این دو بخش بپردازیم اجازه دهید مهم ترین گونه های میکروفون را به طور اجمالی معرفی نماییم.

مهم ترین دسته میکروفون ها که باید آن را بشناسید و به خاطر بسپارید، سه دسته زیر هستند:

میکروفون های خازنی

میکروفون دینامیک

میکروفون های روبانیاین سه دسته، بر اساس نوع دیافراگم مورد استفاده، طیف گسترده ای را شامل می شود که همه زیرمجموعه های دیگر را در بر می گیرد. ذکر برخی از انواع دیگر که در این دسته بندی های اصلی قرار می گیرند، اما دارای کاربردهای منحصر به فردی هستند، می تواند مفید باشد که در مطلب دیگر به طور مفصل به آن ها خواهیم پرداخت.  اما می توان چند نوع دیگر میکروفون ها را نام برد. میکروفون هایی مانند:

میکروفون های دوربین

میکروفون های باس

میکروفون های شاتگان

میکروفون های یقه‌ای

میکروفون هاشف

موارد دیگری نیز وجود دارند که با آنها روبرو خواهید شد، مانند میکروفن های بی سیم ، اما در بیشتر موارد انواع بالا همان هایی هستند که در مورد آنها خواهید شنید. ممکن است برخی ها به انواع دیگری از میکروفون ها نیز قائل باشند . اما به طور کلی می توانند به لیستی که ما فراهم کردیم اعتماد کنید

همانطور که گفتیم سه نوع کلی میکروفون وجود دارد یعنی میکروفون های خازنی،میکروفون های دینامیک و میکروفون های روبانی و پیش تر متذکر شدیم که این میکروفون ها تفاوتی باهم دارند  اما آن تفاوت ها کدامند؟
۱-نوع فناوری تبدیلی که استفاده می کنند

مورد اول به روش فنی اشاره دارد که میکروفون برای تبدیل صدا به الکتریسیته استفاده می کند. رایج ترین فناوری ها دینامیک، خازنی و روبانی هستند. هر کدام مزایا و معایبی دارند و هر کدام به طور کلی برای انواع خاصی از کاربردها مناسب تر هستند. که توضیح این موارد مطلب جداگانه ای را می طلبد.

۲-نوع برنامه ای که برای آن طراحی شده اند

برخی از میکروفون ها برای استفاده عمومی طراحی شده اند و می توانند به طور موثر در موقعیت های مختلف استفاده شوند. برخی دیگر بسیار تخصصی هستند و فقط برای هدف مورد نظرشان واقعاً مفید هستند. ویژگی هایی که باید به دنبال آنها باشید عبارتند از جهت صدا، پاسخ فرکانس و امپدانس

چگونگی تولید صدا در میکروفون

جریان الکتریکی تولید شده توسط میکروفون بسیار کم است. این سیگنال که به عنوان  تراز میکروفون  نامیده می شود، معمولاً بر حسب میلی ولت اندازه گیری می شود. قبل از اینکه بتوان از آن برای هر چیز جدی استفاده کرد، سیگنال باید تقویت شود، معمولاً تا تراز (معمولاً 0.5 -2 ولت). تراز لاین به عنوان یک سیگنال قوی تر و دارای برد بیشتر به حساب می آید. قدرت سیگنال استانداردی است که توسط تجهیزات پردازش صدا و تجهیزات رایج داخلی مانند پخش کننده های CD، دستگاه های نوار، VCR و غیره استفاده می شود.

 

این تقویت به یک یا چند روش زیر حاصل می شود:

برخی از میکروفون‌ها تقویت‌کننده‌های داخلی کوچکی دارند که سیگنال را به سطح میکروفون یا سطح خط بالا می‌رساند.میکروفون را می توان از طریق یک تقویت کننده کوچک تغذیه کرد که اغلب به آن  خط آمپلی فایر می گویند.میکسرهای صدا دارای تقویت کننده های کوچک در هر کانال هستند. آمپلی فایر ها می‌توانند میکروفون‌های سطوح مختلف را در خود جای دهند و همه آن‌ها را در یک سطح یکنواخت تنظیم کنند.

سیگنال صوتی به یک تقویت کننده قدرت تغذیه می شود - یک آمپلی فایر تخصصی که سیگنال را به اندازه کافی تقویت می کند تا بلندگوها را  تغذیه کند.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع بشود. اگر مایل به خرید میکروفون هستید و تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری از انواع میکروفون ها به دست آورید حتما به صفحه فروشگاه صدا بازار سری بزنید!

میکروفون هاش اف

میکروفون موبایل

میکروفون بی سیم

ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 19

تمامی حقوق محفوظ می باشد