alexametrics

فروشگاه تجهیزات صوتی

یک شنبه ۰۲ مهر 11:16
3

صدای صحنه

تعریف و کاربرد تجهیزات صدای صحنه 

صدای صحنه یک کار هنری بسیار سخت است که به مجموعه ابزار و مهارت های خاصی نیاز دارد. اینطوری که اگر 10 تایشان را داشته باشید و یکی را نداشته باشید نمیتوانید کاری را از پیش ببرید. همانطور که احتمالا با نگاه انداختن به تجهیزاتی که در ادامه آمده خودتان به خوبی متوجه خواهید شد، برخی از آنها جذاب هستند اما ضروری نیستند درحالی که بدون برخی از این ها حتی نمیتوانید زندگی کنید. مثلا شما به یک ریکوردر پورتابل نیاز دارید تا بتوانید کارهای خودتان را ضبط و میکس کنید. از آنجایی که قرار است مدام جای خود را عوض کنید و از این صحنه به صحنه دیگری بروید، کیف صدا از ان تجهیزات لازمی است که حتما باید خریداری کنید. از آنجایی که تعداد تجهیزات شما از حدی که بتوانید همه را داخل کیف صدا بگذارید بیشتر است و باید بتوانید آنها را جابجا کنید، یکی از مهمترین تجهیزات مورد نیازتان سبد جابجایی تجهیزات است.

تجهیزات صدای صحنه خوب چه ویژگی هایی دارند؟ 

کاری که شما قرار است بکنید بسیار مهم است. درنتیجه تجهیزات صدای صحنه که نیاز دارید باید از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشند. برای مثال یکی از این تجهیزات میکروفون شاتگانی است. قطعا کار شما در فضای باز هم ممکن است اتفاق بیفتد درنتیجه شما به یک میکروفون شاتگانی برای دریافت صدا نیاز دارید. این میکروفون باید هم بتواند کمترین میزان نویز را دریافت کند و هم بالاترین حساسیت دریافت صدا را داشته باشد. خز دور بادگیر نیز از دیگر تجهیزات لازم برای صدای صحنه است. وقتی قرار است در فضای باز عمل صدابرداری انجام شود باید انتظار هرچیزی را داشته باشید. با استفاده از این تجهیزات میتوانید میکروفون خودتان را بپوشانید و نویز باد را به حداقل برسانید. در عین حال هیچ صدای دیگری جز آنهایی که خودتان برایشان برنامه ریزی کرده اید، ضبط نخواهند شد.

بهترین تجهیزات صدای صحنه را چه کمپانی هایی می سازند؟ 

مهمترین تجهیزاتی که برای صدای صحنه به آن نیاز دارید به شرح زیر میباشند:

میکروفون هاش اف

میکروفون شات گان

میکروفون بی سیم

میکروفون یقه ای

میکروفون دوربین

هدمیک

رکوردر حرفه ای

میکروفون موبایل

میکسر پرتابل

تورگاید

بوم و سکت

برای خرید هرکدام از این محصولات باید به این نکته توجه کنید که شما قرار است از آنها به عنوان ابزار کارتان استفاده کنید و هر چه به لحاظ کیفی، انتخاب بهتری داشته باشید درنتیجه دیرتر لازم خواهد شد تا سراغ محصول دیگری بروید. مگر این که به دنبال به روز رسانی محصولتان باشید. در چنین شرایطی برندی که از آن میخواهید خرید کنید اهمیت بسیار زیادی پیدا کنید. برندهایی مثل زوم، مارانتز، بویا و اودیو تکنیکا از جمله برندهایی هستند که میتوانید روی کیفیت محصولات و همچنین محصولی که به شما ارائه میدهد حسابی ویژه باز کنید. اینطوری خیالتان برای مدت زمان نسبتا طولانی از بابت تجهیزاتی که برای صدای صحنه دارید، راحت خواهد شد. حالا باید برویم سراغ بحث شیرین قیمت تجهیزات و عوامل تاثیرگذار روی آن!

قیمت تجهیزات صدای صحنه و عوامل تاثیر گذار در آن 

قطعا وقتی شما بخواهید یک محصولی را خریداری کنید. اگر از یک برند معتبر آن را بخرید، گرانتر از برندی است که کمتر کسی اسمش را شنیده است. این فقط به دلیل نام برند نیست که دارد گران فروخته میشود. اعتبار و سابقه برند نشان دهنده کیفیت محصولی است که دارید خریداری میکنید. پس یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت تجهیزات صدای صحنه، برندی است که از آن خریداری میکنید و بعد از آن به میزان توانایی آن محصول در انجام کارش بستگی دارد. به عنوان مثال بوم کابل دار مارانتز پرو چیزی حدود 3 میلیون تومان قیمتش است و ویژگی هایش را که بررسی کنید متوجه خواهید شد از جمله بوم های بسیار باکیفیتی است که میتوانید از آن برای ضبط صدای صحنه استفاده کنید.

برای خرید تجهیزات صدای صحنه چگونه اقدام کنیم؟ 

احتمالا خیلی برایتان پیش آمده وبسایت های مختلفی را به دنبال خرید تجهیزات صدا گشته باشید اما نمیتوانستید به خودتان این اطمینان را بدهید که از این وبسایت خرید بکنید یا نه. صدابازار با داشتن تیمی تخصصی در زمینه تجهیزات استودیویی و صدا به شما این اطمینان را میدهد که محصولاتی که اینجا معرفی میکنیم به شکلی تخصصی بررسی کرده و از کیفیت محصول به خوبی مطلع هستیم. برای خرید تنها کافی است سری به وبسایت صدا بازار بزنید و از دسته بندی تجهیزات صدای صحنه، دیدن کنید.


در این دسته بندی شما می توانید از آیتم های زیر بازدید نمائید.
میکروفون های گان، مینی گان، شورت گان و لانگ گان
میکروفون های یقه ای بی سیم و باسیم، هد میک، میکروفون های مخصوص دوربین و موبایل
رکوردرهای حرفه ای و نیم حرفه ای، میکسرها و کنترلرهای پرتابل
بسکت، دسته تفنگی، خز، بادگیر، بوم و انواع لرزه گیر

پر بازدیدترین ها

Image
RODE - smartLav P ...
3,040,000 تومان
Image
BOYA - BY-M1 میکر ...
450,000 تومان
Image
BOYA - BY-M1DM یق ...
720,000 تومان

پرفروش ترین ها

Image
RODE - BLIMP بسکت ...
12,690,000 تومان
Image
ZOOM - H5 رکوردر ...
12,000,000 تومان
Image
BOYA - BY-M1 میکر ...
450,000 تومان

جدیدترین ها

ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 19

تمامی حقوق محفوظ می باشد