alexametrics

فروشگاه تجهیزات صوتی

جمعه ۰۷ مهر 04:28
2

سازها

تعریف و کاربرد سازها 

فکر میکنیم ساز را خودتان بهتر از هرکسی بشناسید. ابزارآلاتی که نوازندگان از آن برای تولید طنین آهنگین استفاده میکنند. کاربردهای بسیاری هم برای آن در نظر گرفته شده است. اما چیزی که بسیار مهم است این که اگر به تازگی میخواهید نواختن ساز را شروع کنید، از کجا باید شروع کنید؟ میدانید محبوبترین سازهای دنیا کدام اند؟ شاید شناختشان به شما کمک کند انتخاب بهتری بکنید. نواختن ساز به شما کمک میکند تا درهای بسیاری را به چه به لحاظ اجتماعی چه در حوزه موسیقی برای خودتان باز کنید. فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که میتواند این رتبه بندی را برای سازها ایجاد کرده باشد. از راحتی نواختن گرفته تا هزینه، تطبیق پذیری و فرصت های شغلی. همگی در انتخاب ساز اهمیت دارند. 

سازهای خوب چه ویژگی هایی دارند؟

اولین سازی که میخواهیم به شما به عنوان محبوبترین معرفی کنیم، پیانو است. از ویژگی های خوب پیانو میشود به تطبیق پذیری بسیار عالی آن با انواع سازها اشاره کرد چرا که به سادگی میتوان با آن هر سبکی را نواخت. صبر و شکیبایی لازم است تا در نواختن آن قوی شوید اما به سادگی بعد از یادگیری میتوانید وارد بازار کار شوید. بعد از آن گیتار است که هم به لحاظ قیمت و هم تطبیق پذیری با انواع ساز حرف اول را میزند. ظهور موسیقی راک و پاپ باعث شد تا محبوبیت گیتار تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. شما این امکان را دارید تا از میان تنوع گیتار یکی را برای حرفه خود انتخاب کنید. ساز بعدی، ویولن است. هم میشود آن را برای موسیقی کلاسیک استفاده کرد و هم برای سبک های دیگر موسیقی. یادگیری آن نسبتا ساده است و میتوانید آن را در سایزهای مختلف خریداری کنید. چه چیزی بهتر از این؟ ولی آیا سازها همینها هستند؟ خیر! تنوع سازها بسیار زیاد است. در ادامه همراهمان باشید.

بهترین سازها را چه کمپانی هایی می سازند؟ 

بالاتر سه تا از بهترین و محبوبترین سازها در بین مردم را معرفی کردیم و ویژگی هایشان را هم برایتان برشمردیم اما آیا سازها فقط به همان سه مورد خلاصه میشوند؟ خیر. اینجا و در ادامه به معرفی انواع سازها میپردازیم و سپس از این برایتان خواهیم گفت که اگر تمایل به خرید ساز دارید بهتر است سراغ کدام کمپانی ها و برندها بروید تا هم از بابت کیفیت آنها اطمینان داشته باشید و هم از بابت پولی که میخواهید هزینه کنید:

پیانو آکوستیک

پیانو دیجیتال

سینت و کیبورد

گیتار

گیتار الکتریک

گیتار باس

درامز/کوبه ای

سازهای زهی

سازهای ارکسترال

ساز دهنی

امپ گیتار

حالا که با انواع سازها آشنا شده اید و حداقل نامشان را برای جستجوهای بیشتر میدانید، باید بگوییم که هر برندی که ساز تولید میکند الزاما قرار نیست محصولی باکیفیت در اختیار شما قرار دهد. میتواند محصولاتی در اختیارتان بگذارد که اتفاقا کیفیت بسیار پایینی دارند یا صدایی که انتظارش را داشتید، تولید نمیکنند. از میان برندهای مختلف و محبوب به شما یاماها، مارشال، کوئنا و کورگ را معرفی میکنیم. خرید ساز از هرکدام از این برندها به معنای کیفیت و طول عمر محصول شماست. خیالتان راحت.

قیمت سازها و عوامل تاثیر گذار در آن 

شما قرار است چیزی بین 20 تا 50 میلیون تومان برای خرید یک پیانو هزینه کنید! کم است؟ خیر! پس قطعا دلتان نمیخواهد سازی بخرید که کیفیت لازم را ندارد و میتواند شما را از نواختن ساز ناامید کند. جدای از این که پیشنهاد میکنیم برای خرید ساز حتما با استاد خود مشورت کنید اما اینجا باید بگوییم که اعتبار و سابقه یک برند تاثیر بسیار زیادی در قیمت آن میتواند داشته باشد. این سابقه و اعتبار چیزی است که هرگز دروغ از آب درنمی آید. پس میتوانید به خرید پیانو دیجیتال یاماها به قیمت 30 میلیون تومان اعتماد کنید و خیالتان از بابت یک سرمایه گذاری خوب راحت باشد.

برای خرید سازها چگونه اقدام کنیم؟ 

خرید ساز اگر به درستی انجام شود درست مثل این است که دارید سرمایه گذاری میکنید چرا که در آینده میتواند پول خودش را به خوبی دربیاورد. پس بهتر است از جایی مطمئن خرید کنید چرا که قرار است کلی پول هزینه کنید. ما به شما وبسایت صدابازار را توصیه میکنیم. سازهایی که صدابازار ارائه میکند از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و همه شان برندهایی برتر و محبوب هستند. پس با خیال راحت و اطمینان خاطر خرید کنید.


پیانو، گیتار، ویولون، درامز،ساز دهنی ، سازهای ارکسترال و لوازم جانبی سازها مانند: مترونوم، تیونر، کیف، پایه و ...

پر بازدیدترین ها

پرفروش ترین ها

جدیدترین ها

ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 19

تمامی حقوق محفوظ می باشد