فروشگاه تجهیزات صوتی

طراحی و اجرا آکوستیک

صدا بازار با مدیریتِ تیمی خبره از کارشناسان و نصابان حرفه ای، آمادگی خود را برای انجام کلیه امور استودیوسازی و طراحی فضاهای آکوستیکی اعلام می دارد.


**موردی که قبل از هرچیز باید در اینجا بدان اشاره کنیم. تفاوت بین مفاهیم آکوستیک و ایزوله کردن است.**با توجه به ساخت و سازهای غیر استاندارد این روزها در شهرها، بسیاری از شهروندان از مزاحمت صدای همسایگان گله مندند. و خواستار مقاوم سازی دیوارها و یا سقف در برابر صداهای ناخواسته هستند. پس باید به عرض برسانیم، برای جلوگیری از عبور و مرور صدا نیاز به ایزوله کردن محیط است. نه آکوستیک!!!
چراکه منظور از آکوستیک یعنی کنترل صدای تولید شده در محیط، برای بی نقص شنیده شدن. و همچنین جهت دار کردن حرکت صدا و فرم دهی به آن؛ البته عملیات آکوستیک کردن برای محیط های حرفه ای پس از ایزوله کردن باید انجام شود. منظور از محیط حرفه ای یعنی جائیکه در آنجا پروژه های صدابرداری و صداگذاری انجام می شود. 
 یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد تفاوتِ بین ایزوله کردن و آکوستیک کردن در نوع مواد و متریالی است که برای هر کدام از آنها  به صورت جداگانه استفاده می شود. چراکه اشیا هر کدام بنا به خواص مولکولی که دارندو واکنش متفاوتی در برابر صدا از خود نشان می دهند.

سه اتفاق برای صدا  پس از  برخوردِ آن به اجسام روی می دهد. 1) درصدی از آن جذب می شود و به گرما تبدیل می گردد. 2) درصدی از آن منعکس می شود. 3) درصدی از صدا هم از جسم عبور می کند. حال نسبت مقادیر فوق در هر جسمی باعث رفتار آن در برابر صدا می شود. که یک کارشناس با دانستن این مقادیر می تواند عملیات صداگیری و آکوستیک را به درستی انجام دهد.


*****

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 19

تمامی حقوق محفوظ می باشد

طراحی سایت نونگار پردازش